Google ADS

Kosovë U-21 – Izrael U-21, statistika interesante

20:11 | 9 Nëntor 2017
Arbresh.info

Kosova U-21 përballet me Izraelin në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, transmeton arbresh.info.

Kosova dominoi në minutat e para, por e pranoi një gol të rastësishëm nga izraelitët.

Izraeli ka kaluar në epërsi në minutën e 16-të pas një rivënie nga këndi.

Janë bërë publike formacionet e ndeshjes.

Kosova e ka pësuar edhe golin në minutën e 44 pas një gabimi të rëndë në mbrojtje.

Takimi ka nisur nga ora 19:00 dhe luhet në stadiumin kosovar “Adem Jashari”.

Më poshtë i keni statistikat pas pjesës së parë.

Kosova: Bekaj; Mema, Kabashi, Kolgeci, Ismajli (C), Feka, Hasani, Celina, Broja, Bytyqi. 

Izraeli: Glazer; Raz Meir, Dasa, Plakushchenko, Glazer (C), Wiessman, Nahmias, Nachmias, Barashzky, Kanichowsky.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme