Kosova me fitore bindëse ndaj Luksemburgut, vazhdojnë shpresat për kualifikim

22:30 | 14 Gusht 2019

Kosova ka regjistruar një fitore të thellë mbrëmjen e sotme (e mërkurë) kundër Luksemburgut.

Kombëtarja jonë në basketboll ka mposhtur me rezultat 109-88 skuadrën e Luksemburgut në takimin e zhvilluar në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, shkruan portali arbresh.info.

“Dardanët” duhej të siguronin gjithsesi një fitore me tetë pikë dallim në mënyrë për të vazhduar ëndrrën e tyre për kualifikim në Eurobasket 2021 meqenëse takimi i parë mes tyre kishte përfunduar me rezultat 88:80 në favor të Luksemburgut.

Kështu, kombëtarja jonë arriti të regjistroj fitoren e parë në kuadër të para-kualifikimeve duke mposhtur bindshëm mysafirët në kryeqytet.

Sfida e fundit është ajo e së shtunës në udhëtim ndaj Britanisë së Madhe./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara