Konfirmohet orari i plotë i dy javëve të para në Serie A

00:13 | 20 Korrik 2021

Ndeshjet hapëse të sezonit 2021/2022 do të jenë Inter-Genoa dhe Hellas Verona-Sassuolo të shtunën e 21 gushtit.

Lega Serie A i ka publikuar datat dhe orët e sakta të fillimit të ndeshjeve në dy xhirot e para të kampionatit italian.

Biletat për këto takime akoma nuk kanë dalë në shitje për faktin se ende nuk është e qartë se sa tifozë do të lejohen nëpër stadiume dhe çfarë protokolli do të përdoret për statusin e tyre të COVID-it.

Java e parë në Serie A

E shtunë, 21 gusht

Verona-Sassuolo (18:30)

Inter-Genoa (18:30)

Empoli-Lazio (20:45)

Torino-Atalanta (20:45)

E diel, 22 gusht

Bologna-Salernitana (18:30)

Udinese-Juventus (18:30)

Napoli-Venezia (20:45)

Roma-Fiorentina (20:45)

E hënë, 23 gusht
Cagliari-Spezia (18:30)

Sampdoria-Milan (20.45)

Java e dytë në Serie A

E premte, 27 gusht

Udinese-Venezia (18:30)

Verona-Inter (20:45)

E shtunë, 28 gusht

Atalanta-Bologna (18:30)

Lazio-Spezia (18:30)

Fiorentina-Torino (20:45)

Juventus-Empoli (20:45)

E diel, 29 gusht

Genoa-Napoli (18:30)

Sassuolo-Sampdoria (18:30)

Milan-Cagliari (20:45)

Salernitana-Roma (20:45)

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara