Kaka: Nëse Leao dëshiron të largohet nga Milani, ky është momenti i duhur

12:51 | 2 Shkurt 2023

Legjenda e Milanit, Leite Kaka beson se Rafael Leao duhet të qëndrojë me kuqezinjtë, por pranon se ky është ‘momenti i duhur për t’u larguar’ nëse lojtari dëshiron.

Portugezi është në bisedime për të vazhduar kontratën me gjigantët e Serie A, por ende nuk është arritur një marrëveshje.

Marrëveshja e tij aktuale në San Siro skadon në qershor të 2024 dhe avokati i tij Ted Dimvula konfirmoi të enjten se klienti i tij dëshiron të qëndrojë në klub.

“Ai është një lojtar fantastik, më pëlqen shumë”, ka thënë fillimisht Kaka për La Gazzetta dello Sport.

“Nëse ai e sheh futbollin italian si një moment kalimtar në karrierën e tij, atëherë duhet të largohet, tani është momenti i duhur”.

“Mendoj se ai duhet të qëndrojë sepse nuk e shoh futbollin italian si kalimtar dhe ndonjëherë largimi nga Milani nuk është një ide e mirë”, përfundoi braziliani

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme