Ja pse po ngec transferimi i Shaqirit te Lyoni

17:06 | 17 Gusht 2021

Javën e kaluar u raportua për marrëveshjen e arritur në mes të klubit francez Lyon dhe futbollistit shqiptar Xherdan Shaqiri.

Sipas gazetës “L’Equipe”, Lyon i ka ofruar kontratë 3-vjeçare me pagë 350 mijë euro në muaj.

Por gazetari i afërt me Liverpoolin, James Pearce raporton se transferimi po ngec për shkak të tarifës së lartë që ka vënë ekipi anglez për Shaqirin.

Liverpooli është duke kërkuar 14 milionë euro ndërsa Lyoni po këmbëngul në 6.5 milionë, transmeton Indeksonline.

Ndryshe, përfaqëuesi i Zvicrës sot nuk ishte prezent në stërvitje te Liverpooli.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme