Ja çfarë i tha Conte gjyqtarit para se të ndëshkohej me karton të kuq

12:49 | 24 Janar 2021

Antonio Conte dhe menaxheri i ekipit të Inter, Lele Oriali u përjashtuan në Udine për një grindje të shëmtuar me arbitrin Fabio Maresca në tunel.

Conte pa kartonin e kuq të i delegohej gjatë minutave të fundit të barazimit 0-0 me Udinesen, gjë që ndikoi në humbjen e titullit moral si kampion dimëror.

Tekniku italian u dëgjua duke bërtitur me sarkazmë: “Gjithmon je ti, Maresca gjithmon jeni ju. Edhe në VAR, gjithmon je ti, bravo Maresca”

Sky Sport Italia raportoi se kishte një përplasje në tunel pas fishkëllimës përfundimtare, kur ekipet po ktheheshin në dhomat e zhveshjes.

Ishte këtu që menaxheri i ekipit Oriali gjithashtu u përjashtua dhe raportet thanë se kishte një përplasje verbale edhe më të pakëndshme midis gjyqtarit, Conte dhe Oriali.

“Ju duhet ta pranoni atë kur nuk fitoni”, raportohet të ketë thënë Maresca në këmbim.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara