Icardi gjithnjë e më afër rikthimit në Serie A

15:57 | 19 Shkurt 2022

Mauro Icardi duket i destinuar të kthehet në Serie A në verë pas një sezoni tepër zhgënjyes me Paris Saint-Germain.

Sulmuesi 29-vjeçar ka luajtur vetëm 46 minuta në Ligën e Kampionëve këtë sezon, duke dështuar të luajë asnjë minutë kundër skuadrave kryesore si Manchester City dhe Real Madrid, dhe ai është i pakënaqur që është një lojtar i lënë anash në kryeqytetin francez.

Siç raportohet nga Calciomercato.com, blerja e Dusan Vlahovic nga Juventusi muajt e fundit mbyll derën për një lëvizje të mundshme të Icardit në Torino, por ai mund të rikthehet në Serie A pavarësisht, me Italinë në krye të listës së destinacioneve të tij të preferuara.

Roma u përpoq të nënshkruante me Icardin verën e kaluar përpara se të shkonte për Tammy Abraham dhe Milani gjithashtu ka qenë i interesuar për argjentinasin në të kaluarën, kështu që ka një numër klubesh që ai mund të kërkojë t’i bashkohet në merkaton e verës.

Icardi ka shënuar katër gola në 19 paraqitje në Ligue 1 këtë sezon, duke luajtur 969 minuta lojë. /Telegrafi/

 

Shpërndaje në rrjete sociale