Google ADS

Huazimi i Torreiras do të ndërpritet nga Atletico Madridi

23:16 | 14 Dhjetor 2020
L G

Lucas Torreira pritet të rikthehet te Arsenali qysh në afatin kalimtar të janarit.

Mesfushori duket se nuk ka arritur të bind Diego Simeonen për cilësitë e tij dhe nuk po luan shumë.

Sipas saj që raporton Tuttomercatoweb, trajneri argjentinas ka kërkuar që huazimi i Torreiras të ndërpritet qysh në muajin janar.

Marrëveshja mes të dyja klubeve ishte që lojtari të qëndronte në huazim deri në fund të këtij edicioni, mirëpo një gjë e tillë do të përfundojë para kohe.

Atletico po ashtu kishte të drejtën për të blerë kartonin e tij, mirëpo forma e tij nuk e ka bindur Simeonen.

Kështu, Torreira do të jetë në mes të dy udhëve se a do të qëndrojë te The Gunners apo do të largohet. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale