Henderson mund të largohet nga Liverpool

16:35 | 19 Korrik 2021

E ardhmja e kapitenit të Liverpool, Jorda Henderson është vënë në pikëpyetje.

Medie ndërkombëtare dhe gazetar sportiv kanë raportuar se Henderson mund të largohet gjatë verës, pasi bisedimet për vazhdimin e kontratës kanë ngecur.

Kjo situatë ka ngjallë pakënaqësi tek tifozët e Liverpool të cilët po kritikojnë qasjen e krerëve të klubit ndaj lojtarëve kryesorë.

Kujtojmë se këtë verë nga Liverpool është laruar si lojtarë i lirë holandezi Ëijnaldum./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara