Hendbollistet e Kosovës kërcejnë “Shotën” në Beograd

14:54 | 25 Mars 2018

Hendbollistet e grupmoshave të reja të Kosovës janë bërë temë e debatit gjatë kësaj jave që po lëmë pas vetes.

E gjithë kjo në saje të anulimit të ndeshjes me kombëtaren serbe, pas intervenimit të shtetit të Serbisë.

Vashat tona gjatë kësaj kohe kanë qëndruar në kompleksin Kovilovo afër Beogradit.

Si pasojë, Kosova e fitoi ndeshjen me rezultat zyrtar 20:00 ndërsa në ditët në vijim do të zhvillojë ndeshjet e mbetura me Sllovakinë dhe Norvegjinë.

Ndërkohë, gjatë qëndrimit atje, vashat tona ia krisen valles së “Shotës” midis hotelit, ku shihet edhe në video që e ka dërguar mjekja e kombëtares së Kosovës, Erlinda Hakaj.

Ndryshe, Federata Evropiane e Hendbollit ka përjashtuar kombëtaren serbe prej kualifikimeve si dhe ka pezulluar federatën e Serbisë. /Botasot/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara