Guardiola: Drejtori nuk është i kënaqur me mua sepse Liverpool-i e fitojë titullin

17:39 | 15 Korrik 2020

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola ka pranuar se shefi Khaldoon Al-Mubarak, nuk është i lumtur më të sepse nuk arritën ta mbrojnë titullin.

City ka shijuar suksese të mëdha që nga arritja e Guardiolës, mirëpo këtë sezon e humbën Premierë Ligën nga Liverpool-i, transmeton portali arbresh.info.

Tekniku spanjoll ka pranuar që drejtori nuk është i lumtur që këtë edicion nuk e fituan titullin e kampionatit anglez.

“Jap kritika ndaj klubit. Kur nuk me pëlqen diçka, atëherë ia tregojë drejtorit, por drejtori nuk është i lumtur me mua”.

“Kemi përfunduar 21 pikë mbrapa Liverpool-it. Nuk është i lumtur me mua, por diskutuam dhe do provojmë të bëjmë më mirë në sezonin e ardhshëm, që t’i bindim. Por, gjithmonë në fushë”, deklaroi ai.

City mbetet në garë për Ligën e Kampionëve, derisa do përballen me Real Madrid-in në “Etihad”./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara