Grealish:”Ishte ndër vendimet më të vështira që kam bërë, por ishte diçka që nuk mund ta hidhja poshtë”

20:03 | 9 Gusht 2021

Manchester City ka bërë transferimin më të shtrenjtë në histori të Premier Ligës duke e nënshkruar me mesfushorin Jack Grealish.

25-vjeçari i cili në dy sezonet e fundit tek Aston Villa ka treguar një formë të mirë, tashmë është bërë zyrtarisht është transferuar te “Qytetarët”.

Në konferencë për shtyp Grealish ka thënë  se oferta  nga City ishte një ofertë  e cila nuk mund te refuzonte.

“Ishte ndër vendimet më të vështira  që kam bërë, por ishte diçka që nuk mund ta hidhja poshtë” ka thënë mesfushori.

Kujtojmë, se Anglezi ka debutuar me fanellën e City-t në ndeshjen kundër Leicester City.

“Shansi për të fituar trofe, të luajë me Kevin de Buyne dhe të luajë për menaxherin me të mirë në botë, ishin faktorë gjithashtu”, ka shtuar Anglezi.

Gealish në sezonin 2020/21  me fanellën e Aston Villës është paraqitur në 26 ndeshje ku ka shënuar 6 gola dhe ka krijuar 10 asistime./arbresh.info/