Google ADS

Gjeorgjia dhe Republika Çeke në kërkim të pikëve të para, formacionet zyrtare

14:30 | 22 Qershor 2024
K.B

Gjeorgjia dhe Republika Çeke do të përballen në kuadër të xhiros së dytë të Grupit F në Euro 2024.

Do të jetë një ndeshje shumë interesante, pasi dy skuadrat në ndeshjet e para kanë pësuar humbje.

Si gjeorgjianët ashtu edhe çekët kërkojnë triumfin për t’i mbajtur gjallë shpresat për një kalim të Grupit në fazën e eliminimit direkt.

Humbja për njërën apo tjetrën skuadër do të thotë eliminim dhe dy trajnerët e dinë këtë duke futur formacionin më të fortë nga minuta e parë.

Formacionet zyrtare:

Gjeorgjia: Mamardashvili; Kverkvelia, Kashia, Dvali; Kakabadze, Kochorashvili, Tsitaishvilli, Mekbavishvili; Kvaratskhelia, Mikautadze, Davitshilli,

Republika Çeke: Stanek, Holes, Hranac, Coufal, Krejci, Soucek,. Jurasek, Provod, Cerny, Schick, Hlozek./telegrafi

Shpërndaje në rrjete sociale