Gerhard Progni shpallet  “Ylli i Javës” në Superligen e Kosovës

16:49 | 27 Shtator 2021

Federata e futbollit të Kosovës ka shpallur Gerhard Progni si “Ylli i Javës”.

Progni i cili ka shkëlqyer me Gjilanin në ndeshjen kundër Dritës ka treguar se në këtë sezon është në formën më të mirë të tij.

Gjilani deri më tani ka shënuar  dy fitore, dy barazime dhe një humbje dhe gjenden momentalisht në vendin e pestë të tabelës. /arbresh.info/

Postimi i plotë: