Futbollistja më e bukur në botë infektohet me koronavirus, kjo është gjendja e saj

10:12 | 6 Janar 2021

Futbollistja amerikane Alex Morgan ka njoftuar përmes profilin e saj në Twitter se është pozitive me koronavirus, transmeton “Zeri.info”.

Një nga futbollistët më të bukur në botë, e cili luajti për Tottenham vjeshtën e kaluar, mori rezultat pozitiv në testet përpara grumbullimit me ekipit kombëtar të SHBA-së i cili është planifikuar për në janar.

“Të gjithë në familje jemi mirë dhe po shërohemi. Pas përfundimit të izolimit, unë do të ndjek udhëzimet e ekipit kombëtar në mënyrë që të kthehem sa më shpejt në fushë dhe të ndihmoj vajzat”, ka shkruar Morgan

Morgan është larguar nga skuadra e Tottenhami dhe ajo do të fillojë karrierën si një lojtare e Orlando Pride. Ajo erdhi në qendër të vëmendjes së publikut në fillim të nëntorit kur bëri debutimin e saj në Premier League 184 ditë pas lindjes.

Morganova është 31 vjeç dhe me ekipin kombëtar të SHBA, ajo dy herë u shpall kampione e botës fitoi të artën në Lojërat Olimpike. Gjithashtu, ajo ishte kampione e Evropës me Lyon.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara