Futbollisti i ndeshjes Angli – Skoci

23:20 | 18 Qershor 2021

Kombëtarët i kanë ndarë pikët në ndeshjen e sotme në Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Të dyja skuadrat patën raste të shumta për të shënuar por për fat të keq nuk kanë mundur të realizojnë ndonjë gol.

Pas ndeshjes UEFA ka zgjedhur lojtari ne ndeshjes dhe ai është Billy Gilmour.

Ai ishte më i dalluar në këtë ndeshje edhe pse skuadra e tij nuk arriti  më shumë se një barazim kundër Anglisë. /arbresh.info/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara