Formacionet zyrtare, Bayern Munich – Borussia M’gladbach

17:37 | 14 Prill 2018

Bayern Munichu dhe Borussia Monchengladbach kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen në kuadër të xhiros së 30-të në Bundesliga.

Tashmë i konfirmuar si kampion i Bundesligas, Bayern Munichu synon të vazhdoj rekordin e tyre të gjatë si të pamposhtur para tifozëve të tyre në ndeshjen e pasdites së sotme (e shtunë) ndaj Borussia M’gladbachit, shkruan portali arbresh.info.

Pas Sevillas në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, “Bavarezët” janë 14 ndeshje në shtëpi si të pamposhtur.

Nga ana tjetër, Monchengladbach është i pamposhtur në tri ndeshjet e tyre të fundit dhe nis takimin e sotëm pas fitores 2 me 1 ndaj Hertha Berlinit.

Takimi ndërmjet dy skuadrave zhvillohet në stadiumin Allianz Arena duke filluar nga ora 18:30./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara