Formacionet zyrtare: Barcelona luan vetëm për fitore ndaj Valladolidit

20:01 | 5 Prill 2021

Barcelona luan përballë Real Valladolidit në ndeshjen e mbetur të xhiros së 29-të në kampionatin spanjoll të futbollit.

Sfida e La Ligas që zhvillohet në Camp Nou është shumë e rëndësishme për Blaugranët, të cilët me fitore eventuale do ta ngushtonin diferencën në një pikë me liderin Atletico Madrid.

Valladolidi pozicionohet në vend të 16-të në tabelë, ndërsa ndodhet vetëm tri pikë larg zonës së rrezikut.

Trajnerët Ronald Koeman dhe Sergio Gonzalez tashmë i kanë zgjedhur lojtarët me të cilët do ta fillojnë takimin nga minuta e parë.

Formacioni startues i Barcelonës:

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara