FIFA publikon renditjen e re të kombëtareve për vitin 2021, kjo është pozita e Përfaqësueses së Kosovës

11:16 | 23 Dhjetor 2021

Shtëpia më e madhe e futbollit, FIFA gjatë së enjtes ka publikuar renditjen e re të kombëtareve, përmbyllëse për vitin 2021.

Përfaqësuesja e Kosovës gjendet në vendin e 111-të, duke mos pasur ndonjë ndryshim nga hera e kaluar.

Ndeshja e fundit e “Dardanëve” për këtë vit ishte ajo kundër Greqisë në Athinë, përballje që përfundoi me rezultat 1-1.

Kujtojmë që para disa ditës, Përfaqësuesja e Kosovës mësoi edhe kundërshtarët për shortin e Ligës së Kombeve, ku do të përballen me Greqinë, Irlandën e Veriut dhe fituesin e ndeshjes, Qipro – Estoni./Arbresh.info

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara