Everton – Tottenham Hotspur, formacionet zyrtare

14:16 | 7 Nëntor 2021

Ndeshja mes Everton dhe Tottenham do të jetë përballja e xhiros së 11-të në kuadër të Premier League e cila do të zhvillohet në “Goodison Park”.

Kjo do të jetë edhe ndeshja debutuese e Antonio Contes në ligën elitare angleze, ndërsa e dyta në përgjithësi pas përballjes në mesjavë kundër Vittese në kuadër të “UEFA Conference League”.

Të dy trajnerët tashmë kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Rafael Benitez do të nis ndeshjen me formacionin 4-4-2:

Jordan Pickford, Licas Digne, Michael Keane, Ben Godfrey, Seamus Coleman, Andros Townsend, Allan, Fabian Delph, Anthony Gordon, Demarai Grey dhe Richarlison janë të përzgjedhurit e tij.

Nga ana tjetër, Antonio Conte do të nis ndeshjen me formacionin 3-4-2-1.

Hugo Lloris, Cristian Romero, Eric Dier, Ben Davies, Sergio Reguilon, Oliver Skipp, Pierre-Emile Hojbjerg, Heung-Min Son, Lucas Moura dhe Harry Kane.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 15:00./Arbresh.info