Google ADS

Ekipi brazilian paiN është kualifikuar në Play-Off të turneut të CS:GO – ESL Pro League

21:54 | 11 Mars 2023
A. B.

PaiN është skuadra e tretë që ka siguruar fazën e Play-Off nga grupi C në turneun ESL Pro League që po mbahet në Malta.

Fitorja ndaj ekipit Grayhound ja ka siguruar Play-Off –in ekipit paiN.

Këtë ndeshje paiN e fituan me rezultat të përgjithshëm 2-1 me mapa.

Ekipi brazilian është kualifikuar në fazën e Play-Off së bashku me skuadrat FaZe dhe Vitality të cilat do të përballen në ‘Upper Final’ për një vend në çerekfinale.

Kualifikimi i paiN vjen si befasi pasi pjesë e këtij grupi janë edhe OG dhe NIP të cilat po luftojnë për mbijetesë pas humbjeve të befasishme.

Në këtë turne 32 skuadra garojnë për një grup çmimesh prej 850.000 dollarësh.

Shpërndaje në rrjete sociale