Edhe Manchester City i bashkohet garës për Chiesan

12:29 | 21 Korrik 2021

Edhe Manchester City raportohet se i është bashkuar garës për transferimin e Federico Chiesas.

Sipas “Calciomercato”, kampioni anglez është klubi i radhës që ka shprehur interesim për futbollistin që shkëlqeu me Italinë në “Euro 2020”.

Për 23-vjeçarin më herët interesim ka shprehur edhe klubi tjetër anglez, Chelsea, dhe kampioni gjerman, Bayern Munich.

Reprezentuesit italian i skadon kontrata me Juventusin në verën e vitit të ardhshëm.

Megjithatë, Juventusi thuhet se nuk e dëshiron largimin e 23-vjeçarit dhe pritet që t’i ofrojë kontratë të re. /Zeri.info

Lajmet më të lexuara