Google ADS

“Eden Hazard duhet të transferohet në Spanjë”

13:35 | 20 Qershor 2018
Arbresh Info

Eden Hazard është këshilluar të largohet nga Chelsea për transferim në Real Madrid këtë verë.

Ish trajneri i Belgjikës, Vital Borkelmans ka kërkuar nga ish sulmuesi i Lilles që të largohet tani nga Premierë Liga, transmeton portali arbresh.info.

“Unë mendoj që tani është momenti që Hazard të transferohet dhe destinacioni duhet të jetë Spanja”, ka thënë Borkelmans.

“Ai ka luajtur shumë vite në Premierë Ligë, por unë mendoj që tani është koha për të që të largohet”

Hazard është përmendur shpesh si një shënjestër për transferim e presidenti Florentino Perez./arbresh.info/