E konfirmon Ronald Koeman: Refuzova stolin e Barcelonës

09:33 | 4 Mars 2020

Trajneri i Holandës, Ronald Koeman ka pranuar se ka refuzuar mundësinë për të qenë pasuesi i Ernesto Valverde.

Ish-qendërmbrojtësi i Barcelonës, ishte kërkuar nga kampioni i Spanjës pas shkarkimit të Ernesto Valverde, pozitë të cilën e mori Quique Setien, transmeton portali arbresh.info.

Mirëpo, Koeman për Diario Sport ka konfirmuar se ka refuzuar stolin për shkak të Holandës.

“Po, është e vërtetë që Barcelona bisedoj me mua, iu thash jo sepse jam me Kombëtaren dhe kam rëndësi në rol”.

“Kam dy vite kontratë dhe nuk dua të flas për Barcelonën. Kam një punë dhe nuk është e drejtë të flas për këtë gjë. Nëse kjo mundësi kthehet atëherë do kthehet dhe nëse jo, atëherë nuk do ndodh”.

Koeman si lojtar i Barcelonës ka bërë 192 paraqitje gjatë viteve 1989-1995, duke fituar katër herë titullin e La Liga./arbresh.info.

Lajmet më të lexuara