E kapi në fyt kundërshtarin, Behrami dënohet me 19 mijë euro

22:45 | 27 Nëntor 2018

Komisioni Disiplinor ka marrë vendim në lidhje me gjestin aspak sportiv nga Yacine Behrami.

Sulmuesi algjerian ka qenë i përfshirë në një incident që ndodhi në ndeshjen mes FC Portos dhe Chaves, transmeton portali arbresh.info.

Behrami kishte kapur gjatë një zënke kundërshtarin Niltinho në fyt dhe për këtë gjë është ndëshkuar ashpër nga organet kompetente.

Komisioni Disiplinor i Federatës së Portugalisë e ka sanksionuar sulmuesin 28-vjeçar me një gjobë prej 19 mijë euro.

Vendimi për rastin në ndeshjen e xhiros së parë të kampionatit është konfirmuar sot (e martë)./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara