Donjeta Sadiku, kampione ballkanike e boksit

18:21 | 3 Tetor 2023

 

Dojneta Sadiku ka arritur të shpallet kampione ballkanike e boksit në kategorinë e femrave që po mbahet në Albena të Bullgarisë.

Sadiku ka arritur t’a mposhtë kundërshtaren nga Ukraina, Dovgal Tetiana me nokaut në raundin e dytë shkruan Arbresh.info.

Ajo u shpall boksierja më e mirë në kategorinë e femrave.

Kosova në përgjithësi fitoi pesë medalje në Kampionatin Ballkanik “Albena 2023”, një medalje të artë dhe katër të bronzta./Arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale