Crystal Palace 16 milionë për mbrojtësin Calum Chambers

11:54 | 18 Korrik 2017

Crystal Palace raportohet se ka ofruar rreth 16 milionë funta për mbrojtësin e zhdërvjelltë të Arsenalit, Calum Chambers.

Trajneri i ri Frank de Boer është duke kërkuar për një talent të ri dhe me eksperiencë dhe 22-vjeçari i përshtatet këtij profili, transmeton portali arbresh.info.

Bazuar në mediat anglez, Crystal Palace tani ka lansuar një ofertë madhështore për yllin e Anglisë U21.

Chambers ka fituar tri paraqitje te skuadra kombëtare, por ka qenë rrallë pjesë e formacionit të Arsenalit qysh pas transferimit që tri vite nga Southamptoni./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara