Google ADS

CR7 thyen rekordin për shitjen e fanellave brenda 24 orëve

18:38 | 5 Shtator 2021
.

Rikthimi i Cristiano Ronaldos te Manchester United është një ndër transferimet më të emocionuara të verës.

Pas rikthimit në “Old Trafford”, Edinson Cavani vendosi t’ia jap fanellën e famshme me numër 7, që portugezi e kishte mbajtur për gjashtë vite te “Djajtë e Kuq”.

Pasi Premierliga pranoi që ta lejojë Ronaldo të mbante numrin 7, menjëherë nisen blerjet e fanellës nga tifozët.

Sipas Mirror, sapo fanella me numrin 7 u bë zyrtare, menjëherë nisën shitjet e mëdha.

Vetëm brenda orës së parë, fanella e CR7 u shit më shumë se të gjitha fanellat e tjera brenda 24 orëve te United.

Brenda 24 orëve, kjo fanellë u bë më e shitura dhe e gjithë kjo falë efektit të portugezit, pavarësisht që mediumi britanik nuk ka treguar numrin e fanellave të shitura.

Ndërkohë, Ronaldo shpreson të bëjë debutimin me Man Unitedin kundër Newcastle Unitedin javën tjetër.

Shpërndaje në rrjete sociale