Buffon tregon momentin kur vendosi të pensionohet

16:40 | 4 Shtator 2023

Gjatë konferencës së tij të parë për media si shef i delegacionit të Italisë, Gianluigi Buffon zbuloi momentin e saktë kur vendosi të tërhiqej.

Portieri legjendar njoftoi pensionimin në gusht, pavarësisht se kishte një vit të mbetur në kontratën e tij me skuadrën e Serisë B, Parma, shkruan Arbresh.info.

Ai kishte pësuar një dëmtim në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së playoff-it të Serie B jashtë në Cagliari.

Ai u ul në shtrat gjatë pushimit dhe pikërisht në atë moment vendosi të tërhiqej.

“Nuk ishte e vështirë [të vendose të tërhiqem]. Në moshën time, ishte diçka e natyrshme për t’u marrë parasysh. Unë e kisha përgatitur veten për të qenë gati për play-off të Serie B në fund të sezonit. Isha plotësisht në formë, fizikisht dhe mendërisht, por u lëndova në Cagliari. Kjo ishte shenja që duhej të hiqja dorë. Kur isha në dhomën e zhveshjes te Cagliari, e kisha vendosur tashmë,” tha ai./Arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale