Google ADS

Braida donte ta “rrëmbente” Messin në Milano

15:40 | 9 Mars 2015

Drejtori i Barcelonës Ariedo Braida,  ka thënë se donte ta “rrëmbente” Messin para se ai të kalonte në ekipin e parë të Barcelonës.

Braida ka qenë drejtor i përgjithshëm në Milano deri në janar të vitit 2014, kurse së fundi i është bashkëngjitur Barcelonës, në një komision të ri teknik që merret me mbikëqyrjen e planeve për skuadrën e parë.

68-vjeçari pretendon se ishte afër që ta transferonte 4-herë fituesin e “Topit të Artë” në Milano, para se ai të bëhej i famshëm.

“A kam provuar që ta transferoj Messin në Milano në të kaluarën? Kam pasur një thirrje nga dikush në kohën kur ai ishte akoma i ri dhe tentova ta transferoj”, ka deklaruar Braida.

“Messi nuk është thjesht futbollist. Ai është një fenomen, një jashtëtokësor. Është në nivelin e Peles dhe Maradonës”, theksoi 68-vjeçari.

Shpërndaje në rrjete sociale