Besa dhe Liria e nisin me fitore sezonin e ri në Ligën e Parë, rezultatet komplete dhe tabela

19:45 | 25 Gusht 2019

iga e Parë në futbollin e Kosovës i ka zhvilluar ndeshjet e para të sezonit të ri 2019/20, ku shumica nga rezultatet kanë qenë të pritshme.

Besa e Pejës e ka nisur me fitore sezonin e ri në Ligën e Parë, duke shënuar fitore të thellë 4-0 ndaj Arbërisë.

Fitore të rëndësishme në javën e parë ka realizuar edhe Liria e Prizrenit, të cilët kanë mposhtur në udhëtim ekipin e Trepçës me rezultat 2-1.

Gjakovarët e Vëllaznimit kanë zhgënjyer në hapje të këtij sezoni, pasi kanë barazuar me Onixin 2-2, ndërsa KEK-u ka barazuar pa gola me Malishevën.

Më poshtë e keni tabelën dhe rezultatet kompletet të javës së parë.

Rezultatet:

Tabela:

/Telegrafi/

Lajmet më të lexuara