Barcelona dhe Juventus-i në garë për talentin e Ajax-it

09:44 | 27 Tetor 2020

Barcelona dhe Juventus-i janë të interesuar për transferimin e mesfushorit të Ajax-it, Ryan Gravenberch.

Sipas MD, paraqitjet e bukura të Gravenberch kanë bërë që të këtë vëmendjen e dy top klubeve evropiane, transmeton portali arbresh.info.

Barcelona shihet favorit shkak i lidhjeve shumë të mira të Ajax-it e sidomos pas transferimit të Sergino Dest-it.

Sidoqoftë, “Zonja e Vjetër” e cilëson lojtarin si ndër talentët që mund të shkëlqejë në të ardhmen dhe do provojë ta bind për kalimin në Torino.

Vlera e kartonit të lojtarit është mes 20 – 25 milionë euro.

Ende nuk dihet nëse Ajax-i do lejojë ta shesë sepse preferon ta mbajë edhe për disa vite në mënyrë vlera e Gravenberch të rritet./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara