Google ADS

Barcelona dëshiron të mbaj në ekip dy yjet portugez

09:14 | 5 Qershor 2024
D.H

Barcelona dëshiron të mbaj në ekip dy yjet portugez të ekipës që kanë shkëlqyer këtë sezon, Joao Felix dhe Joao Cancelo.

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta dhe drejtori Deco kanë rënë dakord për t’i mbajtur dy lojtarët, shkruan Arbresh.info.

Gjithashtu edhe trajneri Hansi Flick ka dhënë dritën e gjelbër për të mbajtur portugezët.

Bisedimet mes klubit të Barces dhe Atleticos e Manchester Cityt janë gati të fillojnë, por pritet të marrin kohë.

Barcelona ka informuar lojtarët dhe agjentin e tyre Jorge Mendes për të filluar planin për transferimin e dy lojtarëve.

Kujtojmë se edhe Felix e Cancelo dëshirojnë të qëndrojnë.

Felix gjatë këtij sezonin ka luajtur në 44 ndeshje, teksa shënuar 10 gola e gjashtë asistime.

Ndërsa Cancelo ka luajtur gjithsej 42 ndeshje, ku ka realizuar katër gola e dhuruar pesë asistime./Arbresh.info/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fabrizio Romano (@fabriziorom)

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme