Avdullah Hoti kujton legjendën Fadil Vokrri

14:35 | 23 Korrik 2020

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka kujtuar legjendën Fadil Vokrri, i cili ndërroi jetë para dy viteve.

Hoti ka bërë dedikim drejt Vokrri-t, në datën e lindjes së të ndjerit, shkruan portali arbresh.info.

Hoti ka shkruar se Vokrri ishte njeriu më meritorë në anëtarësimin e FFK-së në UEFA dhe FIFA.

“Sot, në ditëlindjen e tij, e kujtojmë me nderim të përhershëm legjendën e futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, njeriun më meritor për anëtarësimin e FFK-së në UEFA dhe në FIFA!”, ka shkruar ai./arbresh.info.

Sot, në ditëlindjen e tij, e kujtojmë me nderim të përhershëm legjendën e futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, kryetarin…

Publiée par Avdullah Hoti sur Jeudi 23 juillet 2020

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara