Atletico Madrid-i rikthen interesimin për yllin e Valencia-s, përgatit ofertën në janar

18:17 | 31 Tetor 2020

Atletico Madrid-i në janar do provojë transferimin e mesfushorit e Valencia-s, Geoffrey Kondogbia.

Skuadra e Diego Simeone-s ishte i lidhur me transferimin e Kondogbia para mbylljes së afatit veror, por marrëveshja nuk u arrit për shkaqe materiale, transmeton portali arbresh.info.

“Los Rijoblancos” huazuan Lucas Torreira, mirëpo largimi befasues i Thomas Partey, ka bërë që gjiganti spanjoll të dëshirojë prapë Kondogbia-n.

27-vjeçari ka humbur vendin në formacionin startues të Valencia-s dhe është i lidhur me largimin.

Vlera e tij prek shifrën e 15 milionë euro, por Atletico shpreson që kjo vlerë të ulët./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara