Atleti Musa Hajdari ka filluar përgatitjet

11:02 | 27 Korrik 2021

Atleti Musa Hajdari , prej dy ditësh ka filluar përgatitjet në Tokio të Japonisë.

Ai do të garojë në disiplinën 800 metra, më datë 31 korrik.

Hajdari bashkë me trajnerin, Zijadin Kryeziun dhe me anëtarin e Bordit Ekzekutiv të KOK-ut, Halil Sylejmani, njëherit kryetar i Federatës së Atletikës së Kosovës,

të dielën mbrëma kanë arritur në Fshatin Olimpik.Hajdari sot u përgatit me boshnjakun, Amel Tuka, nënkampion bote.

Vlen të theksohet se Hajdari është sportisiti i vetëm nga sporti i Atletikës që do ta përfaqësoj Kosovën në Lojërat Olimpike Tokio 2020.Është hera e dytë që

paraqitet në lojëra olimpike pas asaj në Rio 2016./Arbresh.info/

 

Lajmet më të lexuara