Google ADS

Arsenali kërkon transferimin e Torrieras

16:20 | 30 Maj 2018
Arbresh Info

Arsenali dëshiron të kryej përforcimin e parë për këtë verë duke transferuar mesfushorin e Sampdorias, Lucas Torriera.

“Topçinjtë” kanë qenë në mungesë të një mesfushori defanziv gjatë viteve të kaluara dhe reprezentuesi uruguaian besohet se do t’i përshtatej mirë skuadrës, transmeton portali arbresh.info.

Torriera ka bërë 38 paraqitje këtë sezon dhe ka qenë i përfshirë në skuadrën e parakohshme të vendit të tij për Kampionatin Botëror në Rusi këtë verë.

Sipas portalit italian ‘Tutto Mercato Web’, Arsenali ka qenë në kontakt me Sampdorian në lidhje me këtë marrëveshje dhe ata dëshirojnë të finalizojnë gjërat brenda javëve.

Napoli është gjithashtu pas shërbimeve të Torrieras pas fillimit të epokës nën udhëheqjen e Carlo Ancelottit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale