Google ADS

Arsenali finalizon transferimin e Torreiras para të mërkurës

19:55 | 16 Qershor 2018
Arbresh Info

Arsenali mund të mbyll një marrëveshje me mesfushorin e Sampdorias, Lucas Torreiran, brenda ditëve të ardhshme.

‘Daily Express’ raportoi dje se Arsenali kishte dërguar stafin mjekësor në Rusi për të mbyllur marrëveshjen, transmeton portali arbresh.info.

Por, tani mësohet se gjithçka është më afër dhe prezantimi mund të bëhet para ndeshjes së ardhshme të Uruguait në Kampionatin Botëror – atë të mërkurën kundër Arabisë Saudite.

Ekzistojnë disa komplikime rreth njoftimit të transferimit të tij gjatë Kampionatit Botëror dhe Arsenalit ka nevojë për lejen e Uruguait, por shenjat janë të mira dhe 22-vjeçari duket se ka zgjedhur gjithçka.

Ai kishte rënë dakord me kushtet personale dhe pritet t’i nënshtrohet testimit mjekësor në një pikë brenda javës para se të prezantohet një marrëveshja nëse Arsenalit i ipet drita e gjelbër nga Uruguai./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale