Arrihet marrëveshja mes dy klubeve, Kondogbia do i bashkohet Atletico-s

21:45 | 31 Tetor 2020

Atletico Madrid-i dhe Valencia kanë arritur marrëveshje për mesfushorin Geoffrey Kondogbia.

Kondogbia do t’i bashkohet “Los Rijoblancos” për 11 milionë euro plus Valencia do fitojë 10 përqind në rast që lojtari shitet në të ardhmen, transmeton portali arbresh.info.

Lojtari do i bashkohet Atletico-s si zëvendësuesi i Thomas Partey, gjë që e lejojnë edhe rregullat e La Liga-s.

Këtë e ka konfirmuar edhe eksperti i merkatos, Fabrizio Romano.

Gjithçka pritet të bëhet zyrtare së shpejti./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara