Arbëria e pret Prishtinën, formacionet zyrtare

15:21 | 22 Shtator 2020

Sot (e martë) do zhvillohen dy ndeshje në kuadër të xhiros së dytë së Superligës së Kosovës.

FC Prishtina që në ndeshjen e parë triumfoi ndaj Drenicës do jetë mysafirët i Arbërisë së Dobrajës, kjo e fundit arkëtoi tri pikë kundër Trepçës ’89, shkruan portali arbresh.info.

Dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare:

Arbëria: Thaqi, Arrabal, Bahtiri, Zabergja, Avdulli, Hasan, Kryeziu, Ibrahimi, Bruqi, Pira, Koshtanjeva.

Prishtina: Haxho, B.Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Lilaj, E.Krasniqi, Abazi, Mankenda, John.

16:00| Arbëria – Prishtina

Publiée par FC Prishtina sur Mardi 22 septembre 2020

Përballja zhvillohet në stadiumin “Agron Rama” dhe nis në ora 16:00./arbresh.info.

Lajmet më të lexuara