Agjenti zbulon të ardhmen e Mesut Ozil-it

14:10 | 10 Maj 2020

Agjenti i Mesut Ozil, Erkut Sogut ka thënë se pret nga klienti i tij të mbetet në Arsenal.

Ozil ka vetëm një vit në kontratë dhe është i lidhur me transferimin te Fenerbahce gjatë verës së ardhshme, transmeton portali arbresh.info.

Mirëpo, agjenti ka thënë se gjermani ka vetëm një vitnë kontratë, andaj do mbetet në “Emirates”.

“Mesut ka vetëm një vit kontratë. Nuk do këtë ndryshime në këtë aspekt. Pra, çfarë do të ndodh, koha do tregoj”.

“Mesut do jetë 32 vjeç dhe do të këtë edhe disa vite në karrierë. Mesut dhe familja e tij do e marrin vendime”.

“Do jetë për më të mirën e të gjithave. Nuk mund të flas për Mesut dhe Fenerbahce sepse nuk kam të drejtë të flas”, tha Sogut.

Pritet të shihet nëse gjatë verës Ozil do vendos të largohet nga “Topçinjtë”./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara