Abrashi luan 90 minuta në barazimin e Freiburgut me Borussia Monchengladbach

23:18 | 15 Mars 2019

Borussia Monchengladbach ka barazuar me Freiburgut (1-1), ku Amir Abrashi luajti 90 minuta.

Mesfushori i Kombëtares shqiptare është kthyer në formë dhe kjo ka qenë ndeshja e pestë radhazi e zhvilluar nga ai.

Amir Abrashi u ndëshkua me karton të verdhë në këtë ndeshje.

Me Abrazhin në fushë, Freiburgu, ka tubuar tetë pikë në këto pesë ndeshje.

Ai është ftuar nga trajneri Christian Panucci dhe do të nisët këto ditë për në Tirana.

Abrashi i ka munguar edhe klubit edhe Kombëtares me lëndimet që kishte ku nuk kishte luajtur pothuajse për një vit.

Shpërndaje në rrjete sociale