FIFA zbulon tre emrat e nominuar për çmimin e trajnerit më të mirë në botë

16:32 | 6 Janar 2022

Shtëpia më e madhe e futbollit, FIFA, sot ka zbuluar tre emrat e trajnerëve të cilët janë të nominuar për çmimin  e trajnerit më të mirë në botë.

Të nominuarit janë, Pep Guardiola, i cili gjatë këtij viti, ka pasur mjaftë sukses, ku fitoi trofeun e Premierligës dhe Carabao Cup.

Roberto Manicin, i cili  gjatë këtij viti shënojë sukses mjaftë të madh me kombëtaren e Italisë ku fitoj kompeticioni “Euro 2020”.

Ndërsa i nominuar tjetër është Thomas Tuchel, ku me skuadrën angleze, Chelsea, arrit që në sezonin e kaluar të fitoj Champions League.

Ceremonia e fituesit te çmimit do të mbahet më 17 janar në Zurich. /arbresh.info/

Lajmet më të lexuara