Google ADS

Edi Rama: Roma është bërë e veçantë falë Mourinhos, jam shumë i lumtur që janë në finale

09:27 | 18 Maj 2022

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është intervistuar së fundmi nga mediumi italian, Tuttosport përpara finales së shumëpritur të UEFA Conference League që do të zhvillohet në Tiranë më 25 maj.

“Jam shumë i lumtur që Roma është në finale”, tha fillimisht Rama për gazetën italiane.

“Që kur isha fëmijë, gjithmonë kam bërë tifo për italianë dhe ekipet italiane në sport”.

“Roma është bërë e veçantë falë Jose Mourinhos, i cili në të kaluarnë më bëri të tradhtojë besimin im në Juventusin kur mbërriti për herë të parë në Itali”.

“[Kryeministri italian Mario] Draghi nuk do të mund të vijë në Tiranë për ndeshjen dhe më dërgoi një mesazh duke më thënë të mbështes Romës edhe në emrin e tij”, vazhdoi kryeministri shqiptar.

“Dhe unë besoj fuqishëm se nëse të gjithë lojtarët ndjekin trajnerin ashtu si ata njerëz të mrekullueshëm në tribuna. Mendoj se Mourinho do të shkruajë historinë e Romës dhe përsëris atë që Jurgen Klopp bëri me Liverpoolin”, përfundoi Rama.

Ndryshe, finalja e Conference League do të zhvillohet në “Air Albania” në Tiranë ndërmjes AS Romës dhe Feyenoord./Arbresh.info