Zbulohen detajet e marrëveshjes mes Lewandowskit dhe Barcelonës

19:20 | 19 Maj 2022

Sulmuesi polak, Robert Lewandowski, është njëri ndër emrat i cili ka rënë në radarin e skuadres spanjolle, Barcelona.

Sipas “AS” marrëveshja personale e polakut me katalunasit tashmë është absolute, ku pritet që ai të jetë pjesë e Barcelonës për tre sezone, ndërsa paga e tij do të jetë 9 milionë euro në vit, përcjell arbresh.info.

Mediat botërore, mbrëmë kanë zbuluar se agjenti i Lewandowskit ishte në zyret e katalunasëv, ndërsa thuhet se ka porositur 10 fanella të Barcelonës me emrin e lojtarit.

“AS” ka bërë të ditur se Barcelona do të jetë e gatshme të shpenzojë deri në 60 milionë për kartonin e polakut, ndërsa Bayern Munich ende nuk ka dhënë përgjigje, kurse kontrata e 33-vjeçarit do të skadojë në vitin e ardhshëm dhe mundësia që ai të largohet si lojtar i lirë janë shumë të mëdha. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale