Caktohen dy shtete që do të jenë nikoqire të Kampionatit Evropian 2028

13:05 | 4 Tetor 2023
K.G

Mbretëria e Bashkuara dhe Irlanda, kanë mbetur të vetmit shtete në garën për të qenë mikpritës të Kampionatit Evropian “Euro 2028”.

Mediat angleze, kanë raportuar se Turqia është tërhequr nga gara, ndërsa do të garojnë së bashku me Italinë për Euro 2032, shkruan Arbresh.info.

Kujtojmë që “Euro 2024” do të zhvillohet në Gjermani, ndërsa më 10 tetor, UEFA pritet të zyrtarizoj Britaninë e Madhe dhe Irlandën si nikoqir të “Euro 2028”. /Arbresh.info/