Google ADS

11 ndeshje në Europa League, super statistikat e Berat Gjimshitit

18:37 | 13 Maj 2024
D.H

Kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit, Berat Gjimshiti ka super statistika në këtë edicion të Europa League me Atalanta-n.

Në emisionin “Analizë Kuqezi”, të moderatorit Sokol Xhihani u publikuan statistikat e mbrojtësit “kuqezi” në arenën Europiane.

Në këtë sezon të Europa League, Gjimshiti numëron 11 ndeshje, dha 87% të pasimeve të sakta, fitoi 71% të dueleve dhe 70% të dueleve ajrore./ss

Shpërndaje në rrjete sociale