Zjarrvënie të qëllimshme të pyjeve në Shqipëri, arrestohet një person

12:03 | 4 Gusht 2017

Policia e Shqipërisë ka arrestuar në flagrancë shtetasin A.A 37 vjeç, banues në Dukat të Vlorës, i cili dyshohet si shkaktarë të zjarrvënies në Karaburun.

Policia ka bërë arrestimin e tij në flagrancë pasi në Karaburun, ka vendosur zjarrëvenie në mënyrë të qëllimshme një sipërfaqe toke prej 7 dynym shkurre.

“Nga hetimi paraprak i policisë rezulton se ky shtetas është çoban, dhe ka qenë duke kullotur bagëtitë në këtë pjesë të territori të Ishullit të Sazanit.Materialet i janë referuar Prokurorisë për veprën penale “Shkatërrim i pronës me zjarr”, “, thuhet në njoftimin e Policisë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara