Vuante nga epilepsia, ndërron jetë adoleshentja në Tiranë

08:36 | 18 Qershor 2021

Një vajzë 18-vjeçe ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në Tiranë. Sipas policisë viktima me inicialet S.B. nga hetimet paraprake ka rezultuar se vuante nga sëmundja e epilepsisë.

Sipas policisë ka qenë ora 22:10 kur ambulanca nga Mulleti ka transportuar për në spital për ndihmë mjekësore vajzën, e cila nuk është ndjerë mirë.

Por me mbërritjen në spital, policia thotë se pavarësisht ndihmës së dhënë nga mjekët, vajza ka ndërruar jetë dhe paraprakisht dyshohet se vuan nga epilepsia.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara