U infektua me Covid-19, ndërron jetë regjisori dhe aktori Koço Devole

09:01 | 8 Nëntor 2020

Ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, regjisori dhe aktori i njohur i humorit shqiptar, Koço Devole.

Devole, mësohet se prej mbrëmjes së 1 nëntorit, gjendja e tij shëndetësore është rënduar dhe është futur në intubim.

Gjendja shëndetësore e aktorit ishte e rënduar, për shkak se vuante edhe nga sëmundje të tjera bashkëshoqëruese.

Koço Devole është një nga personalitet më të njohura të humorit shqiptar. Përveçse është një aktor i shkëlqyer humori, Devole është karikaturist, skenarist, regjisor dhe prezantues spektaklesh. Rolet e tij në skene dhe ekran janë nga më të njohurit për publikun shqiptar.

Lajmet më të lexuara